Apple Glass Fiyatı Sızdırıldı, Gelen Haber Dudak Uçuklattı

Apple, önümüzdeki yıl yani 2022 yılı için Apple Glass gözlüğünü tanıtacağını açıklamıştı. Bu gözlüğün fiyatı ise bazı basın aracıları tarafından sızdırıldı. Son alınan haberlere göre Apple Glass fiyatı dudak uçuklattı. İşte detaylar…

Apple Glass fiyatı ne kadar olacak?

Apple, teknoloji dünyasının devlerinden biridir. Geçtiğimiz yıllarda AR teknolojileri alanında büyük atılımlar yapacaklarını açıklayan firma, AT teknolojilerinin gelecekte insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olacağını da söylemişti. Peki Apple Glass’ın ne zaman piyasaya çıkacağı açıklandı mı?

Şu ana kadar yalnızca Apple Glass’ın piyasaya çıkacağı ancak ne zaman ve nasıl çıkacağı konusunda açıklama yapılmadı. Bu konuda henüz net bir bilgi verilmemesine rağmen sızırılan fiyat haberleri arasında Apple Glass akıllı gözlüğü de yer alıyor.

Alınan haberlere göre Apple tarafından ilk akıllı gözlüğün, önümüzdeki yılın başlarında satışa sunmayı planladığı açıklandı. Ama asıl merak edilen, bu gözlüğün fiyatının ne kadar olacağı. Apple tarafından bu gözlük için ilk etapta 2.000 dolar gibi bir rakam belirlenmesi bekleniyor. Bu durum da akıllı gözlüğün fiyatının Türkiye şartlarında 25.000 lira olacağı anlamına geliyor. Özellikle 2022 yılında döviz kurunda artış meydana gelirse, gözlüğün fiyatı bir anda 30.000 – 35.000 liraya çıkabilir.

Apple Glass için gelen sızdırma raporunda, bu fiyatın yalnızca gözlüğün çerçevesi için olduğu, cam fiyatlarının bu miktara dahil olmadığı da açıklanıyor. Camla birlikte bu gözlüğü almak istediğinizde rakamın 2.500-3.000 dolarlara yükselmesi bekleniyor. Bu fiyatlar, Apple Glass meraklılarını üzecek gibi görünüyor.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER